Tekno Blog
Trend

Dyson Purifier Hot + Cool Formaldehyde inceleme!

Dyson Purifier Hot + Cool Formaldehyde inceleme!

Hava kalitesini iyileştirme ve iç mekan hava temizliği konusunda yıllardır piyasaya sürdüğü yeni ürünlerle dikkat çeken Dyson, yüzde 20 daha sessiz çalışan ve formaldehiti algılayan yeni ürünlerini Türkiye’de satışa sudu.

Yaklaşık bir buçuk yıldır içinde bulunduğumuz koronavirüs pandemisi nedeniyle soluduğumuz havanın temizliği dikkat etmemiz gereken unsurlar arasında ciddi bir konuma geçti. Satışa sunulan yeni Purifier Hot and Cool Formaldehyde sessizliği ve kapsamlı hava temizleme özelliği ile ön plana çıkıyor.

İlgili Makaleler

Kapalı alanlarda gözümüzle göremediğimiz ultra ince partüküller (PM10, PM2.5), Uçucu Organik Bileşikler (VOC), formaldehit ve Azor Dioksit (NO2) gibi kirleticilerin mevut olduğunu belirten Dyson, yeni hava temizleyicisinin formaldehiti algılayıp yok ettiğini belirtiyor.

(Formaldehit: Potansiyel olarak zararlı bir Uçucu Organik Bileşik (VOC) veya gaz halindeki kirleticidir.)

Dyson hava temizleyici filtreleri, Borosilikat mikrofiber HEPA ve aktif karbon olmak üzere iki katmanlı filtreye sahip. HEPA filtre; alerjen, bakteri gibi 0,1 mikrondan küçük partiküllerin yüzde 99,95’ini yakalar.

Dyson Purifier Hot And Cool Formaldehyde iç mekandaki alerjenik maddeleri tespit ederken formaldehiti de HEPA 13 standardında filtreleme ile yakalar ve ortamı arındırıyor. Dyson Purifier Hot And Cool hem serinletme hem ısıtma özelliğine sahip. Cihazda bulunan Air Multiplier teknolojisi sayesinde termostat ısı kontrolüyle oda hedef sıcaklıkta tutulabiliyor.

Dyson hava temizliyicilerden dakikada 2200 litre hava geçiyor. Cihazlarda 24 farklı noktaya yerleştirilen tüksek basınçlı contalar ile dakikada cihazdan geçen 2200 litre havanın 0.4 litresinden daha azının kaçırılması sağlanıyor. Böylelikle 10 kat temiz bir hava elde ediliyor.

Dyson Purifier Hot and Cool Formaldehyde diğer hava temizleme cihazlarından farklı olarak; katı hal formaldehit sensörü ile formaldehit moleküllerinin 0,1 mikrondan 500 kat daha küçük olanlarını tespit etmek için bir elektrokimyasal hücre kullanıyor.

Cihaz hem iOS hem de Android ile uyumlu. Akıllı telefonunuza indirdiğiniz Dyson Link uygulaması ile cihazınızı kontrol edebilirsiniz. Cihaz ayrıca Google Home, Alexa ve Siri ile sesli kontrol edilebiliyor.

Ürünü Satın Almak İçin Aşağıdaki Linki Kullanabilirsiniz:

Yoluyla
Dyson Purifier Hot and Cool Formaldehyde satın almak için burayı Tıklayın
Kaynak
ShiftDelete.Net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu